• Kącik czytelniczy

      14.09.2022

      W ramach dofinansowania z Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa zakupiliśmy nowy, wygodny i zachęcający, sziedzących na nim do czytania, fotel, który stanowi początek aranżacji kącika czytelniczego. Jak Wam się podoba?

     • Wybory na przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego 2022/2023

      13.09.2022

             12.09.2022 roku odbyły się wybory Przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego ZSP w Osiecznej. Nad przebiegiem głosowania czuwała komisja złożona z uczniów klasy VIII: Weronika Karwasz, Natalia Kosecka i Serafin Andrzej Wawszczyk.

               Kandydatów na przewodniczącego SU było 3: Maja Rohde, Karolina Zieman i Paweł Zabrocki z klasy VIII. Każdy kandydat zaprezentował swoją sylwetkę i plan pracy na bieżący rok szkolny.  

            W wyborach wzięły łącznie udział 104 osoby: uczniowie od klasy I SP do VIII, nauczyciele i pracownicy szkoły. Decyzją wyborców zwyciężył Paweł Zabrocki, który zdobył 50 głosów, Karolina Zieman – 37 i Maja Rohde - 17

       Gratulujemy zwycięzcy  i liczymy na szybką realizację zamierzeń wyborczych !!!

     • Odwozy 09.09.2022r.

      08.09.2022

      Klaniny, Zimne Droje, Starzyska             14:30

      Długie, Zdrójno, Cisiny                            14:45

      Krówno, Osieczna Wybudowania           1 kurs 13:30 (kl. I-VI),

                                                                      2 kurs 14:45 (kl. VII-VIII)

     • Dofinansowanie biblioteki w ramach NPRCz

      08.09.2022

      Już niebawem nasza biblioteka wzbogaci się o nowe pozycje książkowe, które zamówiliście składając swoje rekomendacje czytelnicze (nadal można to robić). W ramach dofinansowania będzimy mieli również  wyposażenie kącika do czytania i czytnik kodów kreskowych. Przed nami szereg zadań i projektów czytelniczych. Najblizsze z nich to konkurs fotograficzny "Przyłapani na czytaniu"  oraz udział w Dniu Głosnego Czytania. 

     • Czytamy "Ballady i romanse" Adama Mickiewicza

      05.09.2022

      W sobotę 3 września odbyła się XI edycja Narodowego Czytania- corocznej akcji wspólnego czytania wybranej lektury. My do tego wydarzenia dołączyliśmy w poniedziałek 5 września. W tym roku czytaliśmy "Ballady i romanse" Adama Mickiewicza. Wybór tego dzieła nie jest przypadkowy, ponieważ w 2022 roku przypada dwusetna rocznica wydania tego tomiku. Wydarzenie to uznano za poczatek romantyzmu w Polsce. Uczniowie z klasy siódmej przybliżyli zebranym biografię wieszcza, natomiast ósmoklasiści zaprezentowali wybrane ballady. Wszyscy uczestnicy spotkania otrzymali pamiątkowy odcisk pieczęci.

     • Rozpoczęcie roku szkolnego 2022/2023

      02.09.2022

      Początek roku szkolnego 2022/2023 przypadł na 1 września (czwartek).

      Każdy z nas zna to uczucie. Ubieranie się na galowo, stanie na apelu, spotkania z kolegami, którzy po wakacjach są o wiele bardziej opaleni. Początek roku szkolnego to nieodłączna część życia każdego ucznia, która zawsze przypada na początku września. 

      Koniec laby, początek nauki 

      Każdy uczeń to potwierdzi – okres od zakończenia roku w czerwcu do jego rozpoczęcia we wrześniu mija w mgnieniu oka. Niektórzy są z tego powodu niezadowoleni, inni nie mogą się doczekać pierwszego dzwonka. Spotkania z kolegami, opowieści wakacyjne, czyste konto jeśli chodzi o oceny.

      Początek roku szkolnego może być również początkiem nowych tradycji rodzinnych

      To świetny moment na stworzenie własnych obchodów. Niekoniecznie muszą to być prezenty dla dziecka. Może tego dnia warto zabrać je na lody, żeby początek września kojarzył się tak samo dobrze, jak koniec czerwca szczególnie dla dzieci młodszych.

      Rozpoczęcie roku szkolnego w naszj szkole

      W naszej placówce początek roku szkolnego zaczął się o godzinie 8:00 mszą świętą w kościele w Osiecznej, pozostała część uroczystości odbywała się w szkole o godzinie 9:00. Dyrekotr przywitał zaproszonych gości, dzieci, szczególnie dzieci klasy pierwszej , które otrzymały koszyk z przyborami szkolnymi i zostały przedstawione na forum szkoły, rodziców oraz grono pedagogiczne. Dyrektor przedstawił nowych nauczycieli a także księdza proboszcza. Po części oficjalnej uczniowie klasy V oraz uczennica klasy VIII Anotosia uświetnili ten dzień piękną częścią artystyczną.  

      Rozpoczęcie roku szkolnego 2022/2023 – list Ministra Edukacji i Nauki

      https://www.gov.pl/web/edukacja-i-nauka/rozpoczecie-roku-szkolnego-20222023--list-ministra-edukacji-i-nauki