• Recytujemy i malujemy

      31.10.2022

      30 października 2022r. nasi uczniowie: Lena Łepek, Karolina Zieman i Andrzej Wawszczyk reprezentowali szkołę na imprezie kulturalnej zorganizowanej przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Osiecznej. Była to Wystawa prac batiku kociewskiego z animacjami.  Andrzej, Lena i Karolina (podobnie jak ich koledzy ze SP w Kaliskach) recytowali teksty w gwarze kociewskiej. Wzbudzili podziw zebranych nie tylko pięknym wykonaniem, ale także ogromem pracy jaki włożyli w pamięciowe opanowanie długich tekstów. Gratulujemy. Jesteśmy z Was bardzo dumni. 

      Wśród prac prezentowanych na wystawie znalazł się pomnik- samolot, który został namalowany przez emerytowaną nauczycielkę naszej szkoły Renatę Ringwelską i Hannę Czaja. Wystawę można oglądać w sali widowiskowej w Osiecznej do czwartku.

     • Wycieczka do Będomina i Wdzydz Kiszewskich

      28.10.2022

      W dniu 28 października 2022 r. uczniowie klas I-III naszej szkoły, wzięli udział w wycieczce z projektu "Poznaj Polskę".

      Zwiedziliśmy Muzeum- Kaszubski Park Etnograficzny , którego początki sięgają 1906 r.. Jego twórcy Teodora i Izydor Gulgowscy byli założycielami, wówczas pierwszego na ziemiach polskich, muzeum na wolnym powietrzu. Urządzili je w XVIII – wiecznej gburskiej chałupie, którą odkupili od miejscowego gospodarza - Michała Hinca. Tam zgromadzili, typowe dla tego czasu, sprzęty domowe i gospodarskie oraz cenną kolekcję złotem haftowanych czepców, obrazów malowanych na szkle i ceramiki. Dzieci miły też możliwość stworzyć swój własny obraz na szkle. 

      Odwiedziliśmy również Będomin, w którym znajduje się Muzeum Hymnu Narodowego. Rola jaką odegrał w polskiej historii Mazurek Dąbrowskiego i jego autor, doprowadziły do podjęcia decyzji o utworzeniu w 1978 roku pierwszego na świecie Muzeum Hymnu Narodowego w Będominie, w którym 29 września 1747 roku na świat przyszedł Józef Rufin Wybicki. Zarówno tematyka zbiorów jak i charakter organizowanych wydarzeń związane są w pełni z promocją postaw patriotycznych i ugruntowaniu świadomości tożsamości narodowej. W 2015 roku nastąpiła zmiana aranżacji wystaw stałych i dodatkowe wzbogacenie ich o obiekty wypożyczone z takich instytucji jak Zamek Królewski w Warszawie czy Muzeum Wojska Polskiego. Eksponowane zbiory zostały podzielone na trzy wystawy stałe: “Józef Wybicki i jego czasy”, “Losy Mazurka Dąbrowskiego” oraz “Polskie Symbole Narodowe”.

      Był też czas na to, by dać odpocząć zmęczonym nóżkom i spożyć przepyszny posiłek. 

       

     • Wycieczka w Góry Stołowe

      28.10.2022

      W dniach od 24 do 26 października odbyła się wycieczka w Góry Stołowe. Zwiedziliśmy Krzywą Wieżę w Ząbkowicach Śląskich, Twierdzę w Kłodzku, chodziliśmy w Błędnych Skałach i lesie pełnym skalnych grzybów. Odwiedziliśmy Matkę Bożą w Wambierzyckiej Bazylice, Muzeum Papiernictwa w Dusznikach Zdrój oraz Twierdzę Górską na Srebrnej Górze. Pełni wrażeń szczęśliwie wróciliśmy do Osiecznej. Z utęsknieniem czekamy na kolejna wycieczkę...

     • Zbiórka makulatury

      20.10.2022

      Od poniedziałku 17.10.2022 r. w naszej szkole duże poruszenie. Trwa wielka mobilizacja zarówno uczniów jak i rodziców, a niejednokrotnie i dziadków. Zbieramy makulaturę, bo dbamy o środowisko i ratujemy drzewa. Z zapisków pani Eli wynika, że już zgromadziliśmy ponad 3 tony tego surowca. Brawo dla Was. Jak zawsze najlepsi zbieracze spotkają się na herbatce u pana dyrektora, a najlepsza klasa pójdzie na podchody literackie. 

     • Dzień Edukacji Narodowej

      13.10.2022

        W dniu 13 października 2022 roku w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji Święta Edukacji Narodowej. Na wstępie pan dyrektor przywitał wszystkich gości na czele z zastępcą wójta panem Piotrem Jędrzejewskim, księdzem proboszczem Zbigniewem Kostewiczem, przewodniczącą Rady Rodziców panią Agnieszką Andrearczyk, przewodniczącą komisji oświaty panią Dorotą Ossowską, rodziców, emerytów, nauczycieli, pracowników szkoły, dzieci i młodzież. Przypomniał genezę powstania tego święta, podziękował nauczycielom i pracownikom szkoły, pracownikom samorządowym za trud w niesienie kaganka oświaty oraz wręczył wyróżnienia. Następnie dzieci i młodzież z klasy II, VI, i VIII przedstawiły przepiękną część artystyczną, którą przygotowały pod przewodnictwem Pań: Sylwii Czarnowskiej, która również stworzyła dekorację inscenizacji oraz Hanny Czaja. Dziękujemy.

     • Pasowania na ucznia 11.10.2022 r.

      11.10.2022

           W dniu dzisiejszym dzieci z pierwszej klasy, stały się pełnoprawnymi uczniami naszej szkoły. Uroczystość tę rozpoczął dyrektor Pan Adam Suchomski. W dalszej części, dzieci przedstawiły program artystyczny, po czym odbyło się pasowanie na ucznia, na koniec klasa pierwsza otrzymała upominki powitalne od wszystkich dzieci klas II-VIII oraz Rady Rodziców , kartę biblioteczną od Pani Hanny Czaja, a także legitymację szkolną. Po skończonej uroczystości uczniowie wraz z rodzicami udali się do klasy na słodki poczęstunek. 

     • Uroczystość upamiętniająca śp. majora Bolesława Ossowskiego

      10.10.2022

             W dniu 07.10.2022r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w uroczystym odsłonięciu tablicy pamiątkowej oraz uroczystości upamiętniającej śp. majora Bolesława Ossowskiego. Miała ona bardzo podniosły charakter. Brali w niej udział: Rodzina śp. majora,  przedstawiciele Prezydenta RP, Instytutu Pamięci Narodowej, Starostwa w Starogardzie Gdańskim, Wojsko Polskie reprezentowane przez Kompanię Honorową i Orkiestrę, społeczeństwo lokalne. Po wielu latach milczenia zwracamy naszej historii pamięć i szacunek dla niezwykłego Żołnierza i niezłomnego polskiego Oficera. Była to dla nas wspaniała lekcja polskiej historii.

     • Inauguracja sportowego roku szkolnego 2022/2023

      03.10.2022

         W dniu 30.09.2022 r. w naszej szkole odbyły się mistrzostwa szkoły w biegach przełajowych, które rozpoczęły sportowy rok szkolny 2022/2023.

         W biegach wzięli udział uczniowie całej szkóły podzieleni na kategorie wiekowe:

      Dziewczynki kl. I-II:

      -1 miejsce Magdalena Karwasz (kl. II)

      -2 miejsce Natalia Tybus (kl. II)

      -3 miejsce Klaudia Andrearczyk (kl. II)

      Chłopcy kl. I-II:

      -1 miejsce Wojciech Gac (kl. II)

      -2 miejsce Hubert Pisarek (kl. II)

      -3 miejsce Dawid Łepek (kl. II)

      Dziewczynki kl. III-IV:

      -1 miejsce Zuzanna Gwizdała (kl. IV)

      -2 miejsce Ewa Piesik (kl. IV)

      -3 miejsce Zuzanna Ossowska (kl. IV)

      Chłopcy kl. III-IV:

      -1 miejsce Wiktor Laskowski (kl. IV)

      -2 miejsce Fabian Połom (kl. IV)

      -3 miejsce Karol Ossowski (kl. III)

      Dziewczynki kl. V-VI:

      -1 miejsce Ewaelina Suszek (kl. VI)

      -2 miejsce Ewelina Lipska (kl. VII)

      -3 miejsce Wiktoria Stosik (kl. VI)

      Chłopcy kl. V-VI:

      -1 miejsce Paweł Chabowski (kl. VII)

      -2 miejsce Oskar Gornowicz (kl. V)

      -3 miejsce Patryk Zieliński (kl. V)

      Dziewczyki kl. VII-VIII:

      -1 miejsce Natalia Kosecka (kl. VIII)

      -2 miejsce Natalia Laska (kl. VIII)

      -3 miejsce Weronika Karwasz (kl. VIII)

      Chłopcykl. VII-VIII:

      -1 miejsce Paweł Zabrocki (kl. VIII)

      -2 miejsce Hubert Platta (kl. VIII)

      -3 miejsce Filip Konieczka (kl. VIII)

       

       

      Dziewczynki kl. I-II

      Chłopcy kl. I-II

      Chłopcy kl. III-IV

      Dziewczynki kl. III-IV

      Dziewczynki kl. V-VI

      Chłopcy kl. V-VI

      Dziewczynki kl. VII-VIII

      Chłopcy kl. VII-VIII

     • Wycieczka w Góry Stołowe i Sowie

      10.10.2022

      W dniach od 22 do 24 września odbyła się zaplanowana już w poprzednim roku szkolnym wycieczka w Góry Stołowe. Uczniowie naszej szkoły mieli okazję wędrować pięknymi szlakami pośród skał podziwiając piękno polskich ziem. Zdobyli dwa szczyty: Szczeliniec Wielki oraz Wielką Sowę należącą do Korony Gór Polskich. Niezwykle malowniczym okazał się również szlak na Narożnik z udostępniona od niedawna dla zwiedzających Skalną Czaszką. Zobaczyli również Bazylikę w Wambierzycach oraz znajdującą się tam Ruchomą Szopką. Kolejna wycieczka już niebawem tym razem z projektu "Poznaj Polskę".