• Mistrzostwa rejonu w dwa ognie

      17.01.2023

      W dniu 12.01.2023 r. w naszej szkole odbyły się Mistrzostwa Rejonu w dwa ognie. W zawodach wzięły udział  drużyny z Czarnej Wody, Kalisk oraz Osiecznej w klasyfikacji chłopców i dziewczynek klas IV i młodszych.

      Chłopcy:                                                                     Dziewczynki:

      I miejsce Czarna Woda                                              I miejsce Czarna Woda

      II miejsce Osieczna                                                    II miejsce Kaliska

      III miejsce Kaliska                                                      III miejsce Osieczna

     • BAL KARNAWAŁOWY

      17.01.2023

      Karnawał to miła,szalona,pełna wrażeń, kolorów, dźwięków, smaków i zabaw tradycja, nie tylko dla dorosłych.Bal karnawałowy jest atrakcją bardzo lubianą również przez dzieci, dostarcza im wielu przeżyć i radości. Tak też było u nas, w dniu 13 stycznia 2023 roku.

      Na pięknie udekorowanym holu naszej szkoły pojawiły się kolorowe postaci. Dzieci przebrane były za bohaterów znanych bajek, można było zobaczyć: wróżki, królewny, biedronki, księżniczki, rycerzy, piratów, policjantów, więźniów, żołnierzy, …nie sposób zliczyć i wymienić wszystkich. Podczas pląsów było bardzo kolorowo, uśmiechy nie znikały z twarzy. Tańce były przeplatane konkursami dla dzieci. Bal umożliwił wszystkim spędzenie czasu w miłej atmosferze przy wspólnej zabawie i posiłku jaki przygotowały dzieci w klasach wraz z wychowawcą oraz rodzice. Na koniec zabawy zostali wybrani król i królowa balu, w kategoriach klas I-III oraz klas IV-VIII.

     • Bożonarodzeniowy Dar serca

      17.01.2023

                     Jak co roku, w czasie około świątecznym uczniowie naszej szkoły nie zapomnieli o najbardziej potrzebujących wsparcia i serca. Wspólnie z p. Joanną Chabowską grupa uczennic klasy ósmej: N. Kosecka, S. Szutzman, W. Karwasz, M. Suchomska, W. Lorek, N. Laska przygotowała i dostarczyła stroiki świąteczne oraz życzenia dla podopiecznych Oddziału Opieki Paliatywnej Medpharmy w Starogardzie Gdańskim. Do wykonania wykorzystała zasoby bogato wyposażonej w sprzęt nowej pracowni technicznej z programu MEN „Laboratoria przyszłości”. Oprócz odwiedzin chorych uczniowie pamiętali także o najbardziej potrzebujących małych przyjaciołach człowieka ze schroniska w Starogardzie Gdańskim, do których podążyli z wcześniej zebraną w szkole karmą i życzeniami , razem z uczniami klasy 4 i ich wychowawczynią p. Dorotą Czerwińską.  Dzięki tym akcjom uczymy nasze dzieci wrażliwości na cierpienie ale także miłości, którą powinniśmy obdarzać się każdego dnia.

     • I Osieczański Orszak Trzech Króli za nami

      06.01.2023

      Około godziny 10.30 na placu przed szkołą zaczęli zbierać sie pierwsi aniołowie, pastuszkowie i królowie wraz ze swoimi rodzicami i nauczycielami. Przy dźwięku najpiękniejszych polskich kolęd czuć było wielką radość uczestników z tego spotkania. Pani Magdalena Apostołowicz znana w społeczności lokalnej z wielu dobroczynnych akcji na rzecz bliźnich poprosiła wszystkich o pamiątkowe zdjęcie. Potem za Gwiazdą Betlejemską przygotowaną przez uczniów z naszej szkoły pod opieką wspaniałej palstyczki, nauczycielki z Osiecznej pani Sylwii Czarnowskiej, a niesionej przez ucznia klasy VIII Pawła Zabrockiego przy akompaniamencie akordeonu, wszyscy ruszyliśmy do symbolicznego Betlejem znajdującego się w naszym parafialnym kościele. Tuż przed nim powitał nas ks. proboszcz Zbigniew Kostewicz inicjator przedsięwzięcia, na które tak licznie odpwiedzieli rodzice wraz z dziećmi z przedszkola i szkoły, uroczyście wprowadził wszystkich przed żłobek, gdzie symbolicznie Nowonarodzonemu  swoje dary złoto, kadzidło i mirrę złożyli trzej królowie Wiktor Laskowski, Cezary Wilkowski i Oliwier Baran. Była to piękna uroczystość, która utkwi nam wszystkim w pamięci, a wielu uczestników orszaku wyraziło pragnienie odbycia go cyklicznie co rok. Zatem nie pozostaje nam nic innego tylko powiedzieć: do zobaczenia w przyszłym roku na II Osieczańskim Orszaku Trzech Króli .

     • Orszak Trzech Króli w Osiecznej

      02.01.2023

      Serdecznie zapraszamy wszystkie dzieci wraz z rodzinami na I Osieczański Orszak Trzech Króli. Spotykamy się 6 stycznia w najbliższy piątek o godzinie 10.45 w Szkole Podstawowej w Osiecznej, a następnie ruszamy wzorem Trzech Mędrców za Gwiazdą Betlejemską do Kościoła na uroczystą Mszę św. poprowadzoną przez inicjatora tego orszaku naszego proboszcza ks. Zbigniewa Kostewicza. Niech nasz korowód będzie pełen przebranych aniołów, pastuszków, króli, barwny i kolorowy.