• Ogłoszenia

      22.02.2023

      1. O naborze dzieci do przedszkola na rok szkolny 2023/2024.

      2. O możliwości składania deklaracji w sprawie kontynuacji wychowania przedszkolnego w roku szkolnym 2023/2024.

      3. O naborze dzieci do klas pierwszych szkoły podstawowej na rok szkolny 2023/2024.

     • Żywa lekcja Historii

      13.02.2023

          Dzisiaj w naszej szkole odbyła się żywa lekcja historii, która bardzo realistycznie odzwierciedliła dawne życie rycerzy. Dzieci mogły na własne oczy zobaczyć walkę na miecze, pasowanie na rycerza,  a także na własnej skórze doświadczyć niektórych sytuacji np.: zamknięcia w dyby, czy dzierżenia mieca we własnej dłoni.

     • Międzynarodowy dzień PIZZY

      10.02.2023

      W kalendarzu świąt nietypowych swoje święto ma pizza. I nic w tym dziwnego, bo to jedno z najpopularniejszych i najsmaczniejszych, a także obecnie łatwo dostępnych dań świata. Międzynarodowy Dzień Pizzy przypada 9 lutego, ale na przykład w Brazylii obchodzony jest 31 sierpnia, a we Włoszech 17 stycznia.

      Kto wpadł na pomysł obchodzenia dnia pizzy? Trudno to ustalić, ale jedno jest pewne - musiał być jej wielkim fanem.

      W tym dniu również dzieci klasy II i dzieci biorące udział w zajęciach świetlicowych, własnoręcznie przygotowały ten rarytas. A jak smakował sami zobaczcie.

     • Losy absolwentów

      07.02.2023

      Z wielką satysfakcją odnotowujemy wszelkie informacje o sukcesach naszych absolwentów, szczególnie gdy są  to osiągnięcia na polu naukowym. Do takich należy z pewnością tytuł doktora nauk społecznych, który (decyzją  Komisji  Rady Dyscypliny  nauki o komunikacji społecznej i mediach UMK w Toruniu)  otrzymał 6 lutego 2023 roku nasz były uczeń- Karol Ebertowski.

      Karol z pasją i determinacją realizuje swe edukacyjne ambicje  i umiejętnie łączy je ze swoimi korzeniami.  W 2012 roku  ( kończąc studia I stopnia z zakresu informacji naukowej i bibliologii) napisał pracę pod tytułem „ Działalność Biblioteki ZSP w Osiecznej w latach 1999-2021”. Jest ona dostępna w naszej czytelni. Studia informatyczne uwieńczył pracą „Wirtualny spacer po gminie Osieczna”. Od lat pasjonuje się genealogią, stworzył imponujące drzewo genealogiczne swojej rodziny. Wydaje się być naturalną konsekwencją, że swoją wiedzę wykorzystał  w  rozprawie doktorskiej: Praktyczne aspekty gromadzenia, opracowania i udostępniania informacji genealogicznej w Polsce.

      Dr Karol Ebertowski przyjął  zaproszenie i dla starszych uczniów naszej szkoły przeprowadzi lekcję biblioteczną.

      Na kogo jeszcze możemy liczyć? Zapraszamy naszych absolwentów do kontaktu. Opowiedzcie  młodzieży o Waszych pasjach, zawodach, karierach.