• Dzień Ziemi 2023

„Wpatrz się głęboko, głęboko w przyrodę, a wtedy wszystko lepiej zrozumiesz”

Albert Einstein

Jak każdego roku w kwietniu na świecie obchodzi się Międzynarodowy Dzień Ziemi. Także w naszej szkole w tym czasie świętuje się urodziny Ziemi. Obchody Dnia Ziemi rozpoczęły się w 1970 r. w USA a w Polsce zostały zapoczątkowane w 1990 r.. Celem ich jest upowszechnienie problemów współczesnej ekologii, inicjatyw na rzecz ochrony przyrody oraz promocja postaw ekologicznych. Dzień ten sprzyja także manifestacji przeciwko bezmyślnemu niszczeniu naszej planety i środowiska.

Tego dnia przypominamy jak można przysłużyć się dobru naszej Ziemi m.in. poprzez oszczędzanie wody, ograniczanie zużycia plastiku, oszczędzanie prądu, zbieranie makulatury co ogranicza wyrąb lasów, nie marnowanie żywności.

W tym roku Dzień Ziemi obchodziliśmy 21 kwietnia rozpoczynając go od prezentacji multimedialnej nt. Dnia Ziemi na holu szkoły. Wszyscy uczniowie przypomnieli sobie ogólne informacje nt. tego święta a także dużą uwagę skupiliśmy na gospodarce śmieciowej, w tym recyklingu, sposobach ograniczania ilości śmieci a także skutkach, jakie one powodują. Uzbrojeni w wiedzę uczniowie następnie wyruszyli na sprzątanie pobliskiej okolicy w ramach akcji ogólnopolskiej #Sprzątam dla Polski.

Uzupełnieniem wszystkiego była gazetka na holu dotycząca tematyki Międzynarodowego Dnia Ziemi i zagadnień, które zostały poruszone podczas prezentacji. Pamiętajmy! Ziemia jest naszym wspólnym dobrem, bez Niej nie będzie Nas.

• Tajemniczy ogród kl.6

25.04.2023

Zainspirowana lekturą Frances Hudgson Burnett  klasa 6 postanowiła  założyć własny „Tajemniczy ogród”. Data rozpoczęcia prac nie była przypadkowa- 21 kwietnia – Dzień Ziemi.  Wysiłek przy sadzeniu i sianiu roślin nastroił  wszystkich pozytywnie i spowodował przypływ energii. Ten literacko- przyrodniczy projekt już uraczyła matka natura deszczem. Teraz będziemy obserwować, jak zmieniają się  rośliny.  Niech rosną i dojrzewają wraz z szóstoklasistami!

• Życzenia Wielkanocne

Serdeczne życzenia zdrowych i spokojnych Świąt Zmartwychwstania Pańskiego,
            przepełnionych ciepłem domowego ogniska,
            obfitujących w radość i miłość
            życzą
            Dyrektor, Grono Pedagogiczne oraz Pracownicy
            Szkoły Podstawowej im. Lotników Wojska Polskiego w Osiecznej

Osieczna, 09.04.2023 r.

06.04.2023

Corocznie, 2 kwietnia obchodzony jest Światowy Dzień Wiedzy o Autyzmie. Dzień ustanowiony został przez przedstawicieli państw członkowskich Organizacji Narodów Zjednoczonych 21 stycznia 2008 roku. Jego głównym przesłaniem jest podnoszenie świadomości społeczeństwa o problemach osób zmagających się z tym schorzeniem. Symbolem solidarności z „autystami” jest kolor niebieski.

Nasze dzieci obchodziły ten dzień w poniedziałek dnia 03.04.2023 r.. W holu szkoły, przedstawiono prezętacje przygotowaną przez Panią Lucynę Ziółkowską. Uczniowie otrzymali niebieskie baloniki i byli ubrani na niebiesko.