• Nieoczywisty ojczysty

24.02.2024

21 lutego to Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego, święto to obchodzimy nieprzerwanie od 1999 roku, a zostało ono ustanowione przez UNESCO.W tym dniu pamiętamy o tym, jak piękne i różnorodne są języki świata, jakie wnoszą bogactwo kulturowe. Pamiętajmy, że język ojczysty to tożsamość narodowa i korzenie. Jak nasi uczniowie uczcili ten dzień? Pracując metodą stacji zadaniowych, zmierzyli się z ortografią, etymologią nazw miesięcy, frazeologią i łamańcami językowymi.

• Podziel się słodyczą

24.02.2024

W dniu 13 lutego 2024 r. Rada Rodziców wraz z uczniami naszej szkoły zorganizowali akcję pod tytułem- podziel się słodyczą. Środki uzyskane ze sprzedaży wszystkich pysznych smakołyków przeznaczone zostały na kosztowną operację i leczenie Nikosia.

• Emerytura

24.02.2024

W dniu 12.02.2024 r. pracownicy oraz uczniowie szkoły pożegnali Panią Elę, która przeszła na zasłużoną emeryturę. Klasa VII pod przewodnictwem Pani Hanny Czaja przygotowała krótkie przedstawienia z tej okazji. Łzy wzruszenia, radości, smutku wszystkie te uczucia towarzyszyły nam w tym czasie. Pani Elu jeszcze raz wszystkiego dobrego dużo spokoju, odpoczynku w kolejnym etapie życia.

06.02.2024

Zbigniew Dmitroca

Karnawał

W karnawale, w karnawale dookoła wielkie bale.

Gdy orkiestra pięknie gra dobry humor każdy ma!

Bal maskowy, bal maskowy jest naprawdę pomysłowy.

Można przebrać się za jeża, krasnoludka lub rycerza.

Wszędzie sami przebierańcy, Zorro w czarnej masce tańczy,

i Smerfetka razem z nim, nie wiadomo kto jest kim...

W karnawale, w karnawale dzieci bawią się wspaniale.

W karnawale każdy chce tańczyć, śpiewać, bawić się.

Tak właśnie bawiły się nasze dzieci przy dźwiękach muzyki na balu karnawałowym w dniu 26.01.2024 r..

Brały udział w konkursach tańca z balonem, plastycznym oraz w kiku konkurencjach sportowych.

Zostali też wybrani królowa i król balu Aleksandra Kowalewska i Paweł Chabowski.

Taniec z balonem

Konkurencje sportowe

• Zimowe Kolędowanie

06.02.2024

Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w przepięknym koncercie kolęd i pastorałek, który odbył się dnia19 stycznia 2024 r. w sali widowiskowej GOK w Osiecznej. Oprócz naszych dzieci wystąpili również uczniowie ze szkoły w Szlachcie oraz Zespół wokalny Cantare z Kalisk, Chór Halka i Zespół Szlachcianki.