24.04.2024

W dniu dzisiejszym uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Światowym Dniu Ziemi. Akcja ta jest prowadzona  corocznie wiosną, ma ona na celu promowanie postw proekologicznych w społeczeństwie. Organizatorami były Joanna Chabowska i Magdalena Zieman, w przygotowania zaangażowały się również Panie Katarzyna Cybulska oraz Lucyna Ziółkowska, oprawą multimedialną oraz odczytywaniem pytań zjęli się uczniowie klasy VII Cezary Wilkowski i Wiktoria Stosik. Nagrody ufundowane zostały przez Nadleśnictwo Trzebciny- Lasy Państwowe

Dzień zorganizowany był nastepująco:

1.  Prezentacja multimedialna na temat jak dbać o naszą wspaniałą planetę:

2. Eko- turniej 2 z 10 w którym udział wzięli uczniowie:

-klasa IV Damian Zieman, Szymon Prabucki

-klasa V Wiktoria Kamińska, Oliwier Baran

-klasa VI Maja Mazurowska, Oskar Gornowicz

-klasa VII Antonina Kowalewska, Maciej Szumacher

-klasa VIII Ewelina Lipska, Noemi Zdrowowicz

3. Rozdanie nagród i pamiątkowe zdjęcia:

I miejsce- Damian Zieman, Szymon Prabucki

II miejsce Maja Mazurowska, Oskar Gornowicz

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy za udział.

Tymczasem zapraszamy na dalszą część akcji "Dzień Ziemi", który odbędzie się w poniedziałek 29.04.2024 r.

• Lekcja pokazowa z Dominiką Zieman

22.04.2024

W dniu 04.04.2024 r., na zaproszenie p. Joanny Chabowskiej, mieliśmy okazję gościć naszą absolwentkę p. Dominikę Zieman, która z wykształcenia jest inżynierem. Dominika zechciała opowiedzieć nam o kolejnych etapach swojej wędrówki edukacyjnej – po kolei,  od uczennicy naszej ZSP w Osiecznej, poprzez I Liceum Ogólnokształcące w Starogardzie Gdańskim i studia na Politechnice Gdańskiej. Obecnie zajmuje się projektowaniem maszyn i podzieliła się z uczniami klas VII i VIII tajnikami swego zawodu. Uczniowie mieli możliwość w kilku krokach dowiedzieć się, czym zajmuje się inżynier i jak wymagająca jest praca programisty-projektanta. Być może niektórzy wybiorą podobny kierunek, jak nasza absolwentka. Bardzo dziękujemy Dominice za inspirację i spotkanie a także możliwość udziału uczniów w najbliższym czasie w lekcji pokazowej z robotyki i zajęciach z doradztwa zawodowego w Pomorskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej w Gdańsku. Oczywiście wrażeniami z wyjazdu podzielimy się na naszej stronie internetowej szkoły.