Dzień Edukacji Narodowej - pochodzi od powołanej przez Sejm w 1773 roku z inicjatywy króla Stanisława Augusta Poniatowskiego, Komisji Edukacji Narodowej - pierwszego w Europie ministerstwa oświaty, które zajęło się reformowaniem szkolnictwa w Polsce i uczyniło nasz kraj prekursorskim w tej dziedzinie.
Działalność Komisji Edukacji Narodowej miała przełomowe znaczenie w historii polskiego szkolnictwa. Opracowano wówczas nowe programy nauczania, zorganizowano na nowo szkoły średnie, zreformowano szkoły wyższe. Reforma szkolnictwa miała stanowić istotne ogniwo reformy państwa, jej celem było wykształcenie pokolenia Polaków świadomych swych obowiązków obywatelskich, wyposażonych w wiedzę użyteczną, opartą na ówczesnych zdobyczach nauki. Praca Komisji Edukacji Narodowej nad przygotowaniem nowych programów i nowych zasad organizacji szkolnictwa trwała do 1780 roku.
11 października w naszej szkole świętowaliśmy wspólnie Dzień Edukacji Narodowej, potocznie zwany Dniem Nauczyciela. Z tej okazji cała społeczność szkoły wzięła udział w uroczystej akademii. W części oficjalnej głos zabrał Pan dyrektor Adam Suchomski, który powitał wszystkich zaproszonych gości oraz społeczność szkolną. Złożył serdeczne życzenia i podziękowania wszystkim pracownikom szkoły za trud wkładany w kształcenie i wychowanie młodych pokoleń Polaków. Po części oficjalnej odbyła się część artystyczna, do której przygotowały się dzieci pod opieką Pani Magdaleny Zieman oraz Joanny Gradowskiej, odpowiedzialny za oprawę muzyczną był Pan Paweł Kwiatkowski.